Strona główna » oferta » Dermapen 4.0

Dermapen 4.0

DERMAPEN™ wykorzystuje system pulsujących igieł, dzięki czemu ułatwia dostarczanie substancji czynnych do naskórka i skóry właściwej. Najnowsze urządzenie zapewnia efektywność i bezpieczeństwo zabiegu. Poprzez mikronakłucia skóry pobudzane zostają naturalne procesy jej regeneracji i przebudowy. Kontrolowana precyzja DERMAPEN™ pozwala na wyodrębnienie trzech faz mechanizmu jego działania w procesie pobudzania komórek skóry i odbudowy jej struktury. W pierwszym etapie dochodzi do stymulacji fibroblastów, czyli komórek produkujących kolagen i elastynę poprzez działanie czynników wzrostu pochodzenia płytkowego. Następnie zwiększa się ilość produkowanego kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. Tworzą się nowe komórki naskórka. Skutkuje to poprawą struktury, gęstości i elastyczności skóry, a dodatkowo przez polepszenie unaczynienia poprawia się jej odżywienie. Igły używane przy zabiegu są niezwykle cienkie i wytrzymałe co znacznie poprawia komfort pacjenta podczas zabiegu.

Przebieg zabiegu
Zabieg trwa ok. 15-45 minut w zależności od wielkości obszaru i nie wymaga znieczulenia. Podczas zabiegu używane są sterylne, jednorazowe igły tzw. kartridże co gwarantuje higienę i bezpieczeństwo.

Wskazania
– Zmarszczki
– Przebarwienia
– Wiotkość skory
– Rozszerzone pory
– Poszarzała cera
– Blizny potrądzikowe, pooperacyjne
– Rozstępy

Efekty
– Poprawa odżywienia i koloru cery
– Poprawa struktury skóry, wygładzenie
– Poprawa elastyczności skóry
– Redukcja drobnych zmarszczek
– Redukcja rozszerzonych porów
– Redukcja przebarwień
– Redukcja rozstępów i blizn

Pierwsze efekty widoczne są po ok. 2-4 tygodniach jednak na efekt końcowy należy poczekać do 12 tygodni. W tym czasie skóra się przebudowuje i tego nie jesteśmy w stanie przyspieszyć.
Po zabiegu skóra jest zaczerwieniona i delikatnie obrzęknięta. Może towarzyszyć lekki dyskomfort. W zależności od rodzaju skóry i zastosowanych preparatów może występować złuszczanie naskórka trwające ok. 7 dni.