Bezpieczne czy nie? Sprawdź, w czyje ręce się oddajesz

W ostatnich latach powstało bardzo wiele miejsc, w których można skorzystać z różnych zabiegów, zarówno kosmetycznych, jak i medycyny estetycznej. Jeśli decydujesz się na zabieg, rozróżnienie tych dwóch rzeczy może okazać się kluczowe dla Twojego bezpieczeństwa i efektu zabiegu.

Na szczęście coraz więcej osób świadomie poszukuje gabinetów medycznych, gdzie toksyną botulinową i kwasem hialuronowym, zajmują się tylko dobrze wyszkoleni lekarze. Dlaczego to takie ważne? Ponieważ zabieg z przerwaniem ciągłości tkanek trzeba przeprowadzać w odpowiednio przystosowanym do tego pomieszczeniu, używać przebadanych i certyfikowanych urządzeń oraz materiałów. Każdy lekarz lub lekarz dentysta, który proponuje zabiegi medycyny estetycznej powinien mieć ważne prawo wykonywania zawodu oraz ukończone odpowiednie szkolenia lub studia podyplomowe. Tylko lekarze, nie kosmetyczki lub kosmetolodzy, szczegółowo znają anatomię twarzy, przebieg naczyń krwionośnych i nerwów. Lekarze wiedzą jak sobie radzić w sytuacji ewentualnych powikłań, np. reakcji alergicznej, która może wymagać podania leku dostępnego wyłącznie na receptę. Dlatego warto zainteresować się zawczasu, komu powierzamy nasze zdrowie, jakie ma kwalifikacje i wykształcenie.

W gabinecie Drzwi do Piękna zabiegami medycyny estetycznej zajmują się wyłącznie certyfikowani lekarze, z wiedzą i doświadczeniem. Skończyliśmy studia podyplomowe na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym z zakresu medycyny estetycznej i jesteśmy uczestnikami kilkunastu szkoleń rocznie.

Zabiegami pielęgnacyjnymi zajmuje się kosmetolog, stale doszkalający się w swojej dziedzinie.
Nasz fizjoterapeuta wykonuje nie tylko masaże ujędrniające i poprawiające wygląd skóry, jest doskonale przygotowany, by pomóc naszym pacjentom, w razie potrzeby, w przypadku kontuzji lub nadwyrężenia stawu lub mięśni.

Zapraszamy do gabinetu gwarantującego profesjonalizm i bezpieczeństwo.

dr Anita Symonowicz-Samulak
Lekarz medycyny estetycznej, Drzwi do Piękna
dr Anita